Пелетні котли вже кілька років поспіль набирають усе більшої популярності в Україні. Вони забезпечать теплом та гарячим водопостачанням будь-яке приміщення, не підключене до газу та централізованого опалення. Водночас допоможуть істотно заощадити, оскільки паливо для пелетних котлів коштує набагато дешевше за центральні енергоносії.
Щоб допомогти вам правильно вибрати відповідний пристрій, команда DOZAMEX зібрала нижче найбільш значущу інформацію.
Автоматичні пелетні котли виробництва нашої компанії розроблені для використання в умовах низьких температур у житлових будинках, школах, офісах, громадських організаціях, виробничих цехах та інших житлових та нежитлових приміщеннях. У якості палива використовуються пелети — гранули, отримані за допомогою пресування відходів деревообробної та сільськогосподарської промисловості: тирси, шкаралупи насіння та інших продуктів.
Пристрій оснащений системою автоматичного запалювання та пристосований для інтеграції з приставкою автоматичної подачі палива. Пелетні котли DOZAMEX максимально ефективні в роботі. Цьому сприяють такі особливості:
Розглядаючи ефективність, не варто забувати і про безпеку. Твердопаливний котел DOZAMEX оснащений 2-шнековою подачею пелет у топку. Така особливість дає змогу уникнути проникнення вогню в бункер, де зберігається паливо.
Твердопаливні котли на пелетах становлять гідну конкуренцію високоефективним газовим та електричним котлам. Залежно від складу палива, коефіцієнт корисної дії становить понад 90%. Водночас пристрій належить до екологічних, оскільки димові гази не містять продуктів напіврозпаду та нафтові складники, які впливають на сильний викид СО2.
Пелети виготовляються з різних відходів деревної промисловості та сільського господарства: тирса, лушпиння гречки, соняшнику, солома, відходи кукурудзи та інших продуктів. Кожен різновид матеріалу виділяє під час горіння різну кількість тепла.
Щоб вибрати найефективніший, зверніть увагу на такі показники:
Найякіснішим вважаються деревні гранули. Вони також різняться між собою. Різні породи дерева мають різну структуру, калорійність та щільність, що впливає на рівень тепловіддачі. Крім цього, на неї впливає рівень вологи дерева під час виробництва пелет. Наприклад, паливо, виготовлене з вологої деревини, виділяє менше теплової енергії, ніж із сухої тієї ж породи. Але якщо порівнювати різні породи, то сухий дубовий пелет виділяє більше тепла, ніж сухий сосновий. Тому не заощаджуйте час та кошти під час вибору палива. Чим воно якісніше, тим ефективнішою є робота пелетного котла.
Щоб купити пелетний котел, який ідеально підійде під ваші умови експлуатації та буде максимально ефективним у роботі, зверніть увагу на такі головні характеристики:
Також велике значення має товщина стінок. Більш довговічними вважаються пристрої зі стінами 6-8 мм.